منطقه مشاء به ناحيه منفصل شهري دماوند تبديل شد

شهردار دماوند گفت: طي پيگيري هاي صورت گرفته توسط مسئولان شهرستاني و شهري دماوند، منطقه مشاء به‌ ناحيه منفصل شهري تبديل شد و شهرداري دماوند آمادگي خدمات رساني به اين منطقه را دارد.

 

"عباس صفري" با اشاره به تعيين تكليف موضوع الحاق منطقه مشاء به شهر دماوند در راستاي ارائه خدمات مطلوب و در خور شان شهروندان اين منطقه اظهار كرد: در سال 1392 با ورود بنده به مجموعه مديريت شهري دماوند، طي ابلاغي از سوي استاندار محترم تهران صدور هرگونه مجوز در محدوده مشاء منع شد و در صورت نياز لازم بود از سوي معاونت فني و عمراني استانداري موضوع مورد پيگيري قرار گيرد.

وي ادامه داد: الحاق منطقه مشاء به شهر دماوند از سال 88 موجب شد تا ارائه خدمات لازم از قبيل رفت و روب، جمع آوري زباله، عمليات هاي عمراني، صدور مجوز پروانه ساختماني و ... توسط شهرداري، اين منطقه را از حوزه روستايي به شهر تبديل كند.

شهردار دماوند با اشاره به آغاز پيگيري ها توسط نماينده مردم شهرستان هاي دماوند و فيروزكوه در مجلس، فرماندار شهرستان، اعضاي شوراي اسلامي شهر دماوند و مجموعه مديريت شهري در خصوص اعلام مشاء به عنوان منطقه منفصل شهري، بيان كرد: طي روزهاي اخير با ارائه مجوزي از سوي استانداري تهران، اين منطقه به شهر دماوند منفصل شد.

اين مقام مسوول ادامه داد: اولويت مجموعه شهري در اين منطقه كنترل و مقابله با ساخت و سازهاي غير مجاز، توجه به قابليت هاي منطقه، حفظ فضاي باغات و كشاورزي، توسعه صنعت گردشگري و ... مي باشد.

صفري ادامه داد: با توجه به الحاق مجدد منطقه مشاء، شهرداري دماوند در گامي نخست موضوعات مهمي را در حوزه راه مورد بررسي قرار داده كه مي توان به طراحي خيابان اصلي مشاء و آغاز فاز مطالعاتي آن و ترسيم واريانت محور ورودي مشاء از چشمه اعلاء تا گردنه مشاء اشاره كرد.

وي به ديگر خدمات پيش بيني شده در اين منطقه پرداخت و بيان كرد: زميني در منطقه مشاء در نظر گرفته شده كه با سه قابليت احداث ناحيه خدماتي شهرداري مشاء، تاسيسات شهري و آتش نشاني، در فرصتي مناسب كلنگ زني خواهد شد.

شهردار دماوند همچنين از استقرار پليس ساختمان مخصوص اين ناحيه توسط شهرداري خبر داد و تصريح كرد: با توجه به اينكه با الحاق منطقه مشاء به شهر دماوند شهرداري متولي رسيدگي به امور مشاء است، اين نهاد شهري در نظر دارد برخي واحد هاي شهرداري همچون مجموعه پليس ساختمان ويژه مشاء را تشكيل دهد تا بر چگونگي ساخت‌وسازهاي اين منطقه به‌ صورت كامل نظارت شود.

صفري گفت: همچنين در صدد هستيم تا با استقرار واحد هايي همچون خدمات شهري، آتش نشاني، فني و شهرسازي و ... به مردم اين منطقه در بخش رفت و روب، صدور مجوز ساخت و نقل و انتقال بر اساس طرح مصوب استانداري خدمات ارائه دهيم.

اين مدير شهري ابراز اميدواري كرد كه با برنامه ريزي هاي صورت گرفته توسط شهرداري بتوانيم با مشاركت مردم و اهالي منطقه مشاء خدمات قابل توجهي را در تمامي حوزه ها به ويژه عمراني و خدماتي ارائه دهيم.

 

منطقه مشاء به ناحيه منفصل شهري دماوند تبديل شد 1394/03/26
241
Zone2
NewsList
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ادامه
Powered by DorsaPortal