احداث پارك اضطراري در شهر دماوند

 

شهردار دماوند از احداث پارك اضطراري در فضايي به مساحت 15 هكتار در اين شهر خبر داد.

 

عباس صفري در نشست ستاد بحران شهرداري دماوند با تاكيد بر تهيه نقشه راهنما در مواقع اضطراري و بحران اظهار كرد: بايد محل نشستن افراد، احداث سوله‌هاي بحران، محل استقرار موقت اورژانس، آتش‌نشاني و بيمارستان در اين فضا مشخص شود كه لازمه آن تهيه نقشه كلي از شهر براي خروج اضطراري، محل اقامت و محل استقرار موقت نيروهاي خدماتي و امدادي است.

وي موفقيت اين طرح را در شناسايي منطقه بحران شامل كنار رودخانه، شناسايي بافت‌هاي فرسوده، محل استقرار سرويس‌هاي خدماتي و امدادي، اسكان، مساجد، نصب چادر و تهيه اغذيه مردم درزمان بحران دانست.

شهردار دماوند ادامه داد: مهمتر از همه نحوه دسترسي دستگاه‌هاي خدماتي و امدادي جهت رسيدن به پارك اضطراري است كه با هدايت مردم به اين نقطه خدمات نيز ارائه گردد.

نقشه جزئيات، چيدمان نيروها، نقشه كلي و آموزش افراد از موضوعات مورد تاكيد توسط صفري در اين نشست بود.

همچنين در ادامه مصطفي آقايي، عضو شوراي شهر دماوند اظهار كرد: متاسفانه در دماوند هيچ نقطه‌اي به عنوان منطقه بحران و يا پارك اضطراري وجود ندارد.

وي افزود: در حال حاضر عمده‌ترين مشكل ما مسكن مهر است كه مانند ساختمان‌هاي بلند تهران مي‌باشد و راه دسترسي به آن وجود ندارد؛ به نظر مي‌رسد براي احداث پارك اضطراري بايد جانمايي صورت گيرد تا راه دسترسي به آن آسان باشد.

احداث پارك اضطراري در شهر دماوند 1397/02/05
103
Zone2
NewsList
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ادامه
Powered by DorsaPortal