۱۳۹۸ بيست و هفتم خرداد
| نقشه سایت| پست الکترونیک| عضویت / ورود اعضاء
 
بلوار شورا، اقدامی مهم در جهت توسعه شبکه معابر شهری

 

 
مسئول عمران شهرداری دماوند گفت: بلوار شورا از جمله بلوارهای مهم شهری در جهت توسعه شبکه معابر است که با تکمیل آن و بهره برداری از کمربندی سرهار، دسترسی به مرکز شهر به راحتی انجام خواهد شد.

بهرنگ علی عسگری در خصوص پروژه بلوار شورا و اقدامات صورت گرفته توسط این نهاد اظهار داشت: بلوار شورا یکی از پروژه های مهم و موثر در توسعه شبکه معابر شهر دماوند است که شهرک امامیه را به میدان معلم در بلوار شهید بهشتی متصل می کند و با اجرای پروژه کمربندی سرهار، در آینده بلوار شورا به عنوان یک راه شریانی درجه یک محسوب خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این پروژه 3.5 کیلومتری از سال 94 آغاز شده است، تصریح کرد: ابتدا بلوار شورا در سال 96 با احداث یک لاین رفت و برگشت و اعتباری حدود 2.5 میلیارد تومان به مرحله بهره برداری رسید ولی با توجه به اینکه این پروژه در طرح تفصیلی 45 متری است و همچنین دارای پیچ خطرناکی بود، اجرای مابقی پروژه در دستور کار قرار گرفت.

این مسئول با بیان اینکه با توجه به بودجه شهرداری و حجم پروژه، این مهم به صورت فاز به فاز در حال اجرا است، افزود: فاز بعدی پروژه مربوط به لاین دوم بلوار است که حدود 1300 متر از شهرک امامیه تا اداره اوقاف شامل کوه بری، جدولگذاری، زیرسازی و آسفالت با قرارداد 2.5 میلیارد تومانی انجام و ابتدای سال 96 بازگشایی شد.

مسئول عمران شهرداری دماوند به اجرای مابقی پروژه اشاره کرد و گفت: با توجه به وجود ساکنان مجاور بلوار و همچنین حجم بسیار زیاد و سنگین کوه بری و سنگ برداری با هدف تعریض بلوار، اجرای مابقی پروژه با کندی پیش رفته است.

وی با بیان اینکه بالغ بر یکصدهزار مترمکعب سنگ برداری از اداره اوقاف تا پایین دست بلوار صورت گرفته، تصریح کرد: این فاز پروژه به دلیل نیاز به استفاده از ماشین آلات سنگین همچون بیل مکانیکی و پیکو و همچنین استفاده از انفجار، با سختی ها و مشکلاتی همراه بود ولی طی مدت شش ماه از آغاز پروژه، همچنان متوقف نشده و در حال اجرا است.

این مسئول ادامه داد: هم اکنون کوه بری، جدولگذاری، زیرسازی و آسفالت بخش سوم پروژه در حال انجام است ولی با توجه به حجم سنگ برداری و افزایش قیمت آسفالت، برای تکمیل بلوار همچنان نیازمند زمان و اعتبار هستیم.

 
 

**احداث مسیر سبز پیاده روی و دوچرخه سواری در بلوار شورا

وی یکی از اقدامات شهرداری در این بلوار را اجرای مسیر سبز پیاده روی و دوچرخه سواری عنوان کرد و افزود: با توجه به برنامه آتی شهرداری جهت فضاسازی حاشیه بلوار، تکمیل نهایی آن نیز با توجه به افزایش قیمت ها حداقل 3میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

این مسئول ادامه داد: نهر لاین جنوبی بلوار بطول 3500 متر نیز نیازمند اجرا است که پیش بینی اعتبار ما بیش از 800 میلیون تومان است.

عسگری علت طولانی شدن پروژه را حجم بالای کار در این منطقه و اعتبار دانست و بیان داشت: هزینه اجرای این پروژه عمدتا از درآمد شهرداری بوده و بودجه شهرداری نیز قطعا کفاف این میزان اعتبار برای تکمیل چنین پروژه ای در مدت زمان کوتاه را نمی دهد.

وی به دیگر پروژه های شهرداری دماوند در سال جاری اشاره کرد و گفت: اصلاح هندسی و بهسازی لاین جنوبی بلوار بعثت، بلوار 45 متری یادگار امام در بالادست شهرک مهک به صورت دو لاین رفت و برگشت و اجرای عملیات خاکی سنگین، زیرسازی و آسفالت و .... از دیگر پروژه های مهم شهرداری در سال جاری بوده است.

 
بلوار شورا، اقدامی مهم در جهت توسعه شبکه معابر شهری 1397/09/20
56
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری دماوند می باشد
Powered by DorsaPortal